מוסדות שותפים

תיאטרון גשר

תיאטרון גשר אשר נמנה עם בתי התיאטרון החשובים והפוריים בישראל, שוכן במתחם התרבות 'נגה' שביפו. התיאטרון פונה לקהל איכותי של צרכני תרבות המחפשים תיאטרון ברמה בינלאומית.

תיאטרון גשר הינו התיאטרון הישראלי המבוקש ביותר בחו"ל, וייצג את ישראל בפסטיבלים רבים בכל רחבי העולם, זכה בפרסים נחשקים וזכה לביקורות חסרות תקדים הן מצד המבקרים והן מצד הקהל, בארץ ובעולם.

התיאטרון החל דרכו ב-1990, כהתארגנות של קבוצת אמנים צעירים, שעלו ממוסקבה. הוקם בתמיכתם של משרד החינוך והתרבות, הסוכנות היהודית, עיריית תל-אביב יפו, קרן תל-אביב לפיתוח והפורום הציוני. רבות נכתב על התעוזה, הרעננות והכישרון, על שפה חדשה ועשייה אמנותית שלא נראתה כמוה עד אז, על בימות ישראל.

הוכתר על ידי עיתון הלונדון טיימס כ"אחד התיאטרונים הטובים בעולם".

התיאטרון מהווה כיום אבן שואבת לשחקנים ישראלים מן השורה הראשונה ובעיקר לשחקנים צעירים, בוגרי בתי-ספר למשחק, שהפכו לחלק מהלהקה והיו שותפים להתפתחותו של התיאטרון ולהפיכתו לסמן ערכי ותרבותי בנוף התרבות הישראלית.

 

תיאטרון יפו

במה לתרבות עברית-ערבית ביפו העתיקה, במבנה רב קשתות המשקיף אל הים, במשך למעלה מחמש עשרה שנה, תיאטרון יפו יוצר שפה תיאטרלית ייחודית העושה שימוש בחלל המאתגר ובמרקם החיים העשיר הקיים ביפו.

תיאטרון יפו הינו במת תיאטרון ואמנות למפגש בין-תרבותי המעודד היכרות הדדית וקירוב בין תרבות עברית, ערבית ומזרח-תיכונית, בכבוד הדדי ומתוך אמונה בדרך של פיוס ושלום. התיאטרון משמש אכסניה ליוצרים ולמבצעים, ערבים ויהודים, ליצירה משותפת ולהתמודדות עם שאלות של חברה, זהות ומקום במגוון סגנונות אמנותיים.

תיאטרון יפו הוא מוסד יוצא דופן בנוף התיאטרון הישראלי מבחינת המעורבות החברתית והסגנון שלו. הצגות התיאטרון ויוצריו זכו לפרסים ולציונים לשבח בארץ ובחו”ל.

 

תיאטרון הסימטה

תיאטרון פרינג' השוכן במקום קסום בלב יפו העתיקה, ונחשב לוותיק מסוגו בישראל. יוצרים רבים החלו את דרכם בתיאטרון אשר שם לו למטרה מעבר להפקת הצגות מיוחדות ,לשמש גם כמרכז ובית לאמנים שאינם נהנים מתקצוב ממסדי. התיאטרון מוגדר כמרכז פרינג' ולכן רפרטואר התיאטרון מגוון ביותר.  התיאטרון מפיק ומעלה הצגות עם אנסמבל התיאטרון ויחד עם זאת  מארח הצגות של יוצרים עצמאיים צעירים וותיקים ומחדש את הרפרטואר שלו לעיתים קרובות.

במהלך 30 שנות פעילותו, צמחו בסמטה כמה מבכירי האמנים, היוצרים, השחקנים והמוזיקאים​ ​הפועלים כיום בישראל. הם ואחרים מצאו בסמטה בית אמנותי ויצרו בו ממיטב יצירתם. בסמטה יכולת לפגוש שחקנים מתחילים שזה עתה סיימו את לימודיהם, לצד כמה מבכירי השחקנים בישראל, כשהם פועלים יחד, מתוך רצון ואמונה טהורים לחקור את קסמו של התיאטרון.  

לתיאטרון אופי ייחודי בנוף התיאטרון הישראלי. האינטימיות של חלליו מאפשרת קשר בלתי- אמצעי בין הקהל והשחקנים. קשר זה נמשך גם לאחר ההצגות, כשהאמנים המופיעים מנהלים שיחות חופשיות עם הקהל - מנהג שהפך לאחד מסימני ההיכר של המקום.

תיאטרון הסמטה -  הוא התיאטרון היחיד בארץ ששייך לעירייה, עיריית תל-אביב-יפו.

התיאטרון מספק מענה בנושאי תרבות אלטרנטיבית שאמצעי הביטוי שלה חדשניים ואחרים. מקומו המיוחד ביפו העתיקה תורם משמעותית לחיזוק הקשר בין העירייה לתושבי המקום ולצעירי תל אביב, פועל יוצא של החשיבה שהתרבות אינה נחלתם של תושבי צפון העיר בלבד.

התיאטרון מקיים כ-600 פעילויות תרבות בשנה על במותיו וברחבי הארץ. במקום שני אולמות וגג מדהים הן לאירועים והן להצגות וכנסים.

 

סטודיו למשחק ניסן נתיב

סטודיו למשחק -  ניסן נתיב הוקם לפני מעל ל 50 שנים במטרה להכשיר אמנים צעירים ליצירה עצמאית לתאטרון, לקולנוע, לטלוויזיה, למשחק, בימוי, מחזאות וביקורת בישראל.

לסטודיו שני בתי ספר האחד בירושלים והשני בת"א.

בין בוגרי הסטודיו ניתן למצוא שחקנים, במאים, מנהלי תיאטראות: קרן מור, מגי אזרזר, ליאור רז, ליאת הרלב, יובל שרף, יפתח קליין, חנן סביון וגיא עמיר, אלי חביב, ג'ייסון דנינו הולט, מיקי גורביץ', אודי בן משה, שירה פרבר, דור צוייגנבום ועוד רבים אחרים.

פסטיבל יפו יתארח השנה במשכנו החדש של הסטודיו בפאתי שוק הפשפשים, ובו אולם תיאטרון מקצועי, אולם הבנוי "כקופסה שחורה" בו ניתן לעלות הצגות שאינן פרונטליות, וכיתות לימוד הבנויות במיוחד לשחקנים, אולם תנועה, ספרייה ועוד.

 

תיאטרון הבית

אנחנו תיאטרון עצמאי אשר מאמץ לביתו ומארח מופעים העוסקים בקשת הרחבה של אמנות התיאטרון ואמנות המופע עם דגש על שפות תיאטרוניות חדשות וצורות עבודה עכשוויות ומאתגרות.

סטודיו למשחק ניסן נתיב ת״א עבר השנה (2016) למבנה חדש ברחוב נועם 5, בסמוך לשוק הפשפשים ביפו. המבנה רחב ידיים, בעל שלוש קומות וחללי עבודה ברמה הגבוהה ביותר בתחום התיאטרון. יד ביד עם השקת המבנה החדש, הוקם בשטחו ״תיאטרון הבית״. הן בנית הבנין והן פעילות התיאטרון התאפשרו הודות לתרומתה של קרן אלכנסדר גראס.

תיאטרון הבית עתיד לטפח, להריץ ולהפיק את היצירות אשר יופיעו על במותיו תוך ליווי צמוד לתוכן ולשאלות הנובעות ממנו ותוך התייחסות להבטים הטכנים והשיווקים שמאפשרים את היצירה העצמאית. לתת להם בית של ממש.

סביב היצירות המתארחות של תיאטרון הבית אנחנו שואפים לבנות עולמות תוכן רבים ומגוונים אשר יעמיקו את הקשר שלנו עם הקהילה וינסו לדבר בשפות חדשות. לדוגמא תוכנית רזדנסי ליצירות ביכורים, פסטיבל בשידור חי ושפע כיתות אמן, הרצאות, מופעים ומפגשים.

 

אולם התיבה 

"התיבה" מהווה מקום מפגש ראשון מסוגו בארץ לזרמים וכיוונים סיגנוניים שונים במוסיקה ובאמנויות אחרות.

מאז שנת 2005 מתקיימים ב"תיבה" קונצרטים של מוסיקה קלאסית לתקופותיה, ערבי מוסיקה אלקטרונית בסיגנונות שונים, אירועי וידאו-ארט, מיצגים, אירועים רבתחומיים המשלבים בין אמנויות ובין סיגנונות וכן הרצאות של טובי המוסיקאים על מוסיקה חדישה.

"התיבה" היא ביתו של "אנסמבל המאה ה-21", האנסמבל המוביל בתחום ביצוע המוסיקה בת-זמננו בארץ.

"התיבה" פונה לקהלים מגוונים: הקהל של אולמות הקונצרטים, על העדפותיו השונות; הקהל הפתוח והמסוקרן של שילובים בין-תחומיים; הקהל הצעיר של מופעי רוק אלטרנטיבי וטראנס ועוד.

ב"תיבה" מצוי פסנתר כנף "סטיינווי" מעולה; היא מצוידת במיטב הציוד האלקטרוני ומתפקדת גם כסטודיו/אולפן הקלטות מקצועי למבצעים ולמלחינים.

 

מכון אבני, מכללה לאמנות ועיצוב תל אביב

מכון אבני, המכללה לאמנות ועיצוב תל-אביב, נוסד בשנת 1936 והנו בית הספר הגדול, החשוב והוותיק בתל-אביב ללימודי אמנות ועיצוב. המכון ידוע בשורה ארוכה ומפוארת של אמנים ישראלים אשר עברו בשעריו, הן כסטודנטים והן כמרצים. מכון אבני שוכן  ברחוב אילת במתחם נוגה שבגבול תל-אביב- יפו. מתחם זה, אזור הסוהו של תל-אביב, הוא אחד המקומות המעניינים באזור גוש-דן. המכון ממוקם סמוך למגדל השעון של יפו, הטיילת החדשה של תל-אביב ומרכזי העבודה והמלאכה המקצועיים אשר הסטודנטים יכולים להיעזר בהם. במכון לומדים כ-600 סטודנטים במגוון תוכניות לימוד מגוונות באמנות, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ועיצוב אופנה.

 

מועדון התיאטרון

באווירה אותנטית על מצע סימבולי של יפו העתיקה, שוכן לו מקום גדוש היסטוריה והיסטריה של כל המי ומי שידעה תל אביב.

כמעט שבעה עשורים שקירות המקום זועקים שמחה בכמה היבטים שונים:

הכל התחיל כבית קולנוע העונה לשם "סינמה ראשיד" שלימים השתנה לקולנוע צליל המוכר.

המשכנו לגרוב הדיסקו והפכנו למועדון מדובר עם ליין מסיבות בלתי נשכחות, אחרי חידוש ומתיחת פנים הפכנו את "מועדון התאטרון" לאולם אירועים unique המתפרש על שטח של 800 מ"מ הכוללים רחבת ריקודים, במה גדולה, שלושה ברים, קומת גלריה גדולה המשקיפה על הרחבה, מערכות סאונד איכותיות, תאורה ומולטימדיה חדשנית.

על קצה המזלג... מניע אותנו להתחדש, להקסים, לשמח ולשמוח ולהראות לכם שהעדר הוא רק אופציה בחיים ושתמיד אתם יכולים לבלוט, להיות מקוריים ולתת במה (מעוצבת יש לציין!!!) ליצירתיות שלכם לעוף ביום הכי מיוחד עבורכם.

אנחנו מספקים מקום ואווירה אתם רק צריכים להכניס את הגרוב שלכם..

מועדון התאטרון – המסיבה הכי חמה בעיר.

 

קן הקוקיה

בעולם שנמצא בתנועה מתמדת, הדרכים המסורתיות לצריכה תרבותית שינו את הכללים והעולם היום מזין ומוזן מחוויות. גם עולם האמנות משנה את חוקי המשחק ומחפש דרכים חדשות לחשיפה ולביטוי אל מול קהל רחב. בלב שוק הפשפשים, במבנה מלא השראה ובקומפלקס שמבטיח התרחשות תרבותית רב תחומית, פעילויות תוכן לצד חוויה קולינרית ובילוי. 'קן הקוקייה- כלבו לתרבות ואומנות LOCAL' UP-POP –חדש פותח את שעריו ליוצרים רב תחומיים ומזמין להיות חלק מקהילה חדשה של אמנים, יוצרים ומעצבים. 'קן הקוקייה' כלבו לתרבות ואומנות UP-POP –LOCAL הוקם מתוך הרצון העז להביא בשורה, ומשהו חדש שעדיין לא נראה בישראל, שילוב של תרבות, אומנות וחוויה קולינרית מתחלפת וכך לייצר שילוב בין המקומי לחדש. לשמור על ההוויה המקומית והקהילתית ולשלב אותה בחוויה מתחדשת של אומנות תרבות ואוכל. חוויה שתמיד תייצר סקרנות ועניין של עולם תוכן מעודכן ועכשווי. בכל פעם שהאורח יגיע לקן- הוא ידע שהגיע לבית, לקהילה ועדיין יהיה בו הרעב והסקרנות לחקור. קן הקוקייה ממוקם במבנה גדול שיכול להכיל את כל מה שטוב, הכי טוב, ומאפשר חוויה עבור כל אורח בהתאם אליו- קצרה ואישית ועד ארוכה ומלאת תוכן.

 

אי"ב - ארגון יוצרים עצמאיים בתיאטרון ובאמנות המופע 

עמותת אי״ב – ארגון יוצרים עצמאיים בתיאטרון ובאמנות המופע, הוקמה על-ידי קבוצת יוצרים שהתאגדו סביב חזון משותף: להעצים את שדה היצירה התאטרונית העצמאית בישראל:ליצור אופק  פעולה, לפתח ולקדם יוצרים ויצירה עצמאים.

 

אנסמבל המאה ה-21

נוסד ב-1991 והוא נחשב לגוף המוביל בארץ בכל הנוגע לביצוע מוסיקה עכשווית. מאז הקמתו, ביצע אנסמבל המאה ה-21 את כל היצירות ה”קלאסיות” של המאה ה-20 בצד היצירות העכשוויות ביותר, ע”י האמנים המובילים בשטח זה בארץ ובעולם. אנסמבל המאה ה-21 זוכה להערכה בינלאומית, והוא מוזמן לסיורי קונצרטים במרכזי המוסיקה בעולם.
במשך 18 שנות קיומו חולל האנסמבל מהפכה ברמת הביצוע של מוסיקה עכשוית בארץ, הזמין, ביצע הקליט ושידר מוסיקה עכשוית וישראלית בביצוע המנצחים והסולנים מהטובים בעולם.