חיים ארוכים / לטביה

אלביס הרמניס, המנהל האמנותי של תיאטרון ריגה החדש, הוא אחד מעשרת הבימאים הגדולים באירופה, יוצר עטור פרסים.
הטרגיקומדיה "חיים ארוכים" מלאה בנוסטלגיה ועדנה. הבמאי יצר הצגה על הבדידות האנושית כאשר הוא פורס בפני הקהל יום בחיי חמישה קשישים הגרים בדירה משותפת. הרמניס מוכר לקהל הישראלי בזכות ההצגות "ברודסקי/ברישניקוב" ו-"סיפורי שוקשין" שהוצגו בעבר בארץ. נושא הזקנה שאותו מעלה המחזה, הוא אחד הנושאים הכי לא פופולאריים כיום. מאז תחילת שנות ה-90 החברה חדלה למעשה להבחין בבני גיל הזהב, הפנתה כלפיהם את העורף ובודדה את הקשישים במין תכנית ריאליטי שחוקיה אינם מספקים תשובה לשאלה האם המנצח הולך ראשון או אחרון לעולמו. ההצגה מספקת הזדמנות ייחודית לחזות בניסוי זה.
להצגה "חיים ארוכים" אין מקור ספרותי כבסיס. מאות הסצנות שמרכיבות אותה הומצאו על ידי השחקנים עצמם. כל דבר בעולמו של אדם מבוגר ניחן בנשמה. כדי לחשוף את הנשמה הזאת, השחקנים מנהלים דיאלוג, פונים לעזרתם של "בני הזוג" הוותיקים של הזקנים חפצים. לפריטים שנאספו על הבמה יש בעלים. חפצים אלה עדיין נוצרים את ההיסטוריה של אנשים אלה.

 

ההצגה השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים שונים וזכתה בפרסים רבים. בין היתר בפרס פסטיבל "מסכת הזהב" להצגה הזרה הטובה ביותר. ההצגה השתתפה בפסטיבל אדינבורו וזכתה בפרס Herald Angel.

 

ההצגה ללא מילים

 

לרכישת כרטיסים

 

בתמיכת שגרירות לטביה בישראל

 

 

לטביה | תיאטרון ריגה החדש

הצגה ללא מילים

בימוי: 

אלביס הרמניס

תפאורה ותלבושות: 

מוניקה פורמאלה

תאורה וסאונד: 

גאטיס בויליס

​משתתפים: 

גונה זאריניה

בייבה ברוקה

קאספראס זנוטינש

גירטס קרומיניש

וויליס דאודזינש 

משך ההצגה:

שעה ו-40 דקות, ללא הפסקה

מועד:

31 במאי בשעה 20:00 | 1, 2 ביוני בשעה 20:00