עיין ערך: ׳אהבה׳

עיבוד בימתי חדש ליצירת המופת של דויד גרוסמן

 

עיבוד ובימוי: בשמת חזן

עיצוב תפאורה ותלבושות: תרצה שץ

מוסיקה: נעה ריצ'קה

תנועה: אביב אבגי

תאורה: זכי קוואסמי

בביצוע תלמידי שנה ג', מחזור ל', סטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים

 

בירושלים של שנות החמישים שלמה נוימן, מומיק, בנם של ניצולי שואה, מנסה לאלף את החיה הנאצית ולהביא מזור לכל הסובבים אותו. בבגרותו הוא מבין שעליו לצאת למסע ל״ארץ שם" בעקבות הסופר היהודי- פולני ברונו שולץ. שלמה מפרק ומרכיב את המציאות בדמיונו ונאבק לחפש פשר ומשמעות לחיים שלאחר השואה באופן שיאפשר לו אולי סוף סוף שיבה אל חייו הממשיים עם אשתו ובנו.

לרכישת כרטיסים

פוקוס גרוסמן: מהספרות לבמה

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Jaffa Fest, מציג פוקוס ספרותי מיוחד בעקבות יצירותיו הגדולות של הסופר דויד גרוסמן, זוכה פרס מאן בוקר העולמי וחתן פרס ישראל.
איך נראית הספרות של דויד גרוסמן כשהיא מוארת באורות הבמה? גן ריקי, נופל מחוץ לזמן, סוס אחד נכנס לבר, איתמר מחפש ארנב – ספריו לילדים ולמבוגרים מעובדים בהצלחה לבמה מזה עשורים בארץ ובעולם.

התכנית בפסטיבל תתמקד בשלוש מיצירותיו הבולטות: אישה בורחת מבשורה של תיאטרון שאושפיל פרנקפורט, בכורה עולמית ליצירה התיעודית הזמן הצהוב ועיבוד לרומן המופתי עיין ערך: אהבה.

בבסיס כתיבתו פועם ערך היסוד המשותף גם לפסטיבל כמו גם לעיר יפו עצמה: קיום משותף המגשר על מה שנדמה כהבדלים עמוקים. ברוח זו, ילוו ההצגות ברבי-שיח בהשתתפות המחבר, במרחב המאפשר דיאלוג בין הבדיה למציאות, בין היצירה לחיים.

מועד:

16, 17 ביוני, בשעה 20:30

מקום:

בית ניסן נתיב ע״ש אלכסנדר גראס | אולם בלקבוקס

משך:

כשעה ו-40 דקות ללא הפסקה

שפה:

עברית