אודות - פסטיבל יפו

Jaffa Fest 2021

חברים יקרים!

 

בעולמנו הקט התרחש נס אמיתי! פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Jaffa Fest 2021 מתקיים למרות כל הדחיות והמכשולים האינסופיים.

לא פשוט לתרגם למילים את ההתרגשות הרבה האוחזת בנו. אז נכון שלא הצלחנו לממש את כל התכניות שבנינו לשנה זו, אך במקרה הזה ההסתפקות במעט היא הישג לא קטן.

 

השנה תיאטרון גשר מציין 30 שנה להיווסדו וזה אומר שלפני 30 שנה החלה העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר. כמובן שלא יכולנו להתעלם מעובדה זו ולכן השנה, אנו נותנים דגש מיוחד לתרבותה של מדינת המוצא שלנו.

במשך כל ימי הפסטיבל בפואייה של תיאטרון גשר תתקיים תערוכת גלויות שנוצרו על ידי אמנים-עולים. השותפים היקרים שלנו – פסטיבל אמנויות הבמה ופרס התיאטרון הלאומי של רוסיה -"מסכת הזהב" אפשרו בנדיבותם לקהל שלנו לצפות באופן מקוון וללא כל תמורה בהצגה "חלום ליל קיץ" של תיאטרון פומנקו (מוסקבה). פרט לכך, בדומה לשנה שעברה, תיאטרון Arlekin Players מבוסטון יציג מופע אינטראקטיבי בזום המתרכז בסיפורי הגירה יהודיים.

במסגרת פרוייקט "עתיד התיאטרון" נקיים קריאה מבויימת של מחזה מקורי "קונצ" מאת ובבימויו של אריאל ברונז. הקהל שלנו יוכל להיפגש עם הסופרת דינה רובינה שתציג את הרומן החדש שלה.

תנעל את הפסטיבל בכורה של הצגה חדשה שתכנס לרפרטואר תיאטרון גשר - "אונייגין. הערות שוליים" בבימויו של אלביס הרמניס.

 

חברים יקרים, השנה אמנם מחשבת את קצה לאחור, אך אנו מישירים מבט קדימה, צופים אל פני העתיד ובונים תכניות אמנותיות לפסטיבל הבא. מקווים ומאמינים בכל לבנו שב-2022 נקיים את Jaffa Fest  באופן המסורתי - אופליין.

תשמרו על בריאותכם!

מצפים לראותכם!

 

לנה קריינדלין,

מנכ"ל פסטיבל התיאטרון הבינלאומי יפו, מנכ"ל תיאטרון גשר